MICHAEL BANG. Holmegaard bordslampa modell Fleur, Danmark 1970.

3382067. MICHAEL BANG. Holmegaard bordslampa modell Fleur, Danmark 1970.

Holmegaard bordslampa tillverkad av blått överhängsglas H. ex. hylsa H.ca 29 cm.

Ålder och serviceslitage, inklusive repor på ytan och mindre nackfrakturer (se detaljbild).
Lampan fungerade vid tidpunkten för bedömningen.
Funktionsgaranti tillhandahålls inte.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 531