KARMSTOLAR, 2 st snarlika, orientalisk stil, 1900-tal.

338137. KARMSTOLAR, 2 st snarlika, orientalisk stil, 1900-tal.

Munkstol med korsad benställning och genombruten rygg
Rikligt utskuren dekor med urnor och bladverk
Intarsia av pärlemor med dekor av fågel och blommor
Rygghöjd 83,5 cm.

Bruksskick
Trolig nytillverkning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygghöjd 83,5 cm.

Bruksskick
Trolig nytillverkning.

Antal besök: 782