338009. FERDINAND BOBERG. Karolinska Gravkoret Riddarholmskyrkan Stockholm, akvarell, signerad.
Bildyta ca 51 x 38 cm.
Total mått ca 58 x 44 cm.
Påskift a tergo samt i nederkant.
Gulnad. Påskift. Hål på kanter. Retuscherad i nerderkant av motivet.
Ferdinand Boberg (1860–1946)