PREBEN FABRICIUS & JØRGEN KASTHOLM. Döda International/Walter Knoll. par kontorsstolar/'Tulip stol' 'FK 6725', läder (2).

3379999. PREBEN FABRICIUS & JØRGEN KASTHOLM. Döda International/Walter Knoll. par kontorsstolar/'Tulip stol' 'FK 6725', läder (2).

Kontorsstolar/'Tulip stol' 'FK 6725' av Preben Fabricius & Jørgen Kastholm för Kill International/Walter Knoll. Design från 1960-talet, Danmark. Glasfiberskal med svart läderöverdrag, trestjärnig bas i aluminium på hjul. Roterbar

ca H 106 cm x B 73 cm x D 60 cm, höjd 43 cm.

Betydande tecken på ålder och användning. Läder rivet i hörn och kanter, repor på plats.

Gör en kostnadsfri värdering!

Föremålets betalsätt

BetalkortBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Antal besök: 251