TAKLAMPA, troligen Hans Agne Jakobsson för Markaryd, 1900-talets andra hälft.

337994. TAKLAMPA, troligen Hans Agne Jakobsson för Markaryd, 1900-talets andra hälft.

Med 12 st ljuspunkter. Stomme i mässing med rökfärgade kupor. Höjd ca 51 cm.

Bruksslitage, en kupa med smärre spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 366