3379365. Lepine Juvenia fickur, från början av 1900-talet.
18K guldfodral med en diameter på 48 mm. Guld urtavla signerad 'Modesto Jou, Plateria 70 Barcelona' med mikrosekund klockan sex. Manuell reprörelse. 52,7 gr.
Rostig sfär. Fungerar korrekt vid tidpunkten för katalogiseringen. Ingen annan garanti erbjuds.