SKÅL och KANNA, keramik, 1700-tal.

337779. SKÅL och KANNA, keramik, 1700-tal.

skål. höjd 5,5 cm, diameter 22 cm
kanna, höjd 7,5 cm, diameter 8,5 cm.

bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

bruksslitage.

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 897