Kostnadsfri lasthjälp finns på plats utlämningsdagen. Gäller ej bilar och objekt över 1000 kg.
Omlackerad i "Röd candy" färg.
Bubblor/blåsor i lack. Slitage förekommer
Skador förekommer på inredning
Backspegel sitter ej fast
Bromsarna fungerar men bromsservo är ur funktion. Behov av service. Vid påkoppling av bromsservo hänger bromsarna men fungerar vid bortkoppling.
Notera att fordonet har stått avställt i dryga 10 år och inte är kört på lika lång tid vilket innebär att service, tillsyn av bromsar, motor/bränslesystem och övriga säkerhetsfunktioner behöver utföras innan fordonet kan anses vara körklart. Vi rekommenderar att fordonet flyttas från plats med transportfordon/släp från auktionsplatsen.
Backspegel sitter ej fast