CECILE PELLISSIER. ”Pres de Hautepierre.” Kuperat landskap nära Athose, Franche-Comte-regionen.
337615. CECILE PELLISSIER. ”Pres de Hautepierre.” Kuperat landskap nära Athose, Franche-Comte-regionen.
Cecile Pellissier (målare 19/20. Århundrade, Frankrike); akvarell på papper, ca 1910/30, signerad nedre högra, ursprungligen inramad. Mått ca. 46 x 36 cm.