MÅLNINGAR PÅ STENPLATTOR, Kina, 1700/1800-tal.

33758. MÅLNINGAR PÅ STENPLATTOR, Kina, 1700/1800-tal.

Dubbelsidigt dekorerade av bland annat figurscener och landskapsmotiv. 29 st med text samt 23 st med figurmåleri. Största mått ca 20 x 8,5. Tjocklek ca 3 mm.

Slitage och skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage och skador.

Antal besök: 1 419