Dubbelsidigt dekorerade av bland annat figurscener och landskapsmotiv. 29 st med text samt 23 st med figurmåleri. Största mått ca 20 x 8,5. Tjocklek ca 3 mm.
Slitage och skador.
Slitage och skador.