VÄSKA, näverkånk, 1950-tal.

VÄSKA, näverkånk, 1950-tal.
337521. VÄSKA, näverkånk, 1950-tal.

I björknäver, låsbricka i ben. Rem i brunt skinn.
Höjd 30 cm, längd 37 cm, djup 17 cm.
Insida med inskription Oscar Åhl 16/8 1956.

Bruksskick.
Repor.
Trasigt lås för luckan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
Repor.
Trasigt lås för luckan.

Antal besök: 1 014