DUBBELSKRIVBORD, sk "Partnerdesk", mahogny. 1900-talets första hälft.

337476. DUBBELSKRIVBORD, sk "Partnerdesk", mahogny. 1900-talets första hälft.

Mahogny. Beslag av mässing. Hurtsar med dubbla skåp, 8 lådor samt ett hyllplan. Längd 150. Bredd 115. Höjd 77 cm.

Slitage. Solblekta hurtsar. Botten på en hurts saknas. Toppen på en hurts skadad/lös.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 410