DOSA, empire, troligen sköldpadda med hår- och piquearbete i förgylld metall, tidigt 1800-tal.

337359. DOSA, empire, troligen sköldpadda med hår- och piquearbete i förgylld metall, tidigt 1800-tal.

Diameter ca 6 cm. Höjd ca 2 cm.
UV-sedd märkning på undersida lock "is" samt möjligen "48".

Slitage, dekordelar saknas, nagg. Troligen renoverad. Rester efter limning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 581