De Sede, soffa/soffa, modell 'DS 44', buffelläder, 1970-tal, Schweiz.

3373223. De Sede, soffa/soffa, modell 'DS 44', buffelläder, 1970-tal, Schweiz.

Mörkbrun quiltad buffellädersoffa med armstöd och utdragbar sits. På träfötter.

ca H.74cm, sitshöjd: 36cm, L.136cm, D.85-100cm.

Tecken på slitage, patina och vissa färgskillnader och små fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 658