TRÄDGÅRDSSOFFA, trä och metall, Grythyttan, 1900-tal.

337308. TRÄDGÅRDSSOFFA, trä och metall, Grythyttan, 1900-tal.

Stomme av metall, rygg och sits av trä.
Tresitssoffa, längd 145 cm, sitthöjd 45 cm.

Bruksslitage, senare bemålad, färgsläpp, sprickor, rostanlupet, metallstomme undertill har gått av.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 674