ACHILLE CASTIGLIONI. TAKLAMPA, Taraxacum S1, Flos, Italien.

3373029. ACHILLE CASTIGLIONI. TAKLAMPA, Taraxacum S1, Flos, Italien.

Taklampa formgiven år 1988 av Achille Castiglioni för italienska Flos.
Kropp av aluminiumplåtar.
60 ljuspunkter. (60 st 4W LED-glödlampor medföljer.)
Diameter ca 70 cm.

Smärre bruksslitage, repor på plåtkroppen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kropp av aluminiumplåtar.
Diameter ca 70 cm.

Antal besök: 985