KANNA och URNOR, 3 st, porslin, Kina, 1800-tal.

336823. KANNA och URNOR, 3 st, porslin, Kina, 1800-tal.

Dekor av bl a figurscener i underglasyrblått. Höjd 8-16 cm.

Kanna med ej tillhörande lock. En urna med avslagen hals. Nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 562