SKÅP, allmoge, Österbotten, Finland, tidigt 1800-tal.

336698. SKÅP, allmoge, Österbotten, Finland, tidigt 1800-tal.

Väggskåp med svängd krönlist, hyllinredning och två lådor. Längd 60 bredd 30, höjd 82 cm.

Slitage. Skador. Lås bör justeras. Färg och tjärfläckar.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 633