3364593. DANSK DESIGN. SKÄNK, valnötsträ, dansk snickeri, 1900-talets första hälft, Danmark.
Dansk snickerimästare. Fanér valnötsskänk med två skåp och fyra lådor.
Nyckeln ingår.
Höjd: 77 cm.
Längd: 174 cm.
Djup: 51,5 cm.
Vanlig ålder och användningsslitage, inklusive repor och märken.
Nyckel/nycklar finns.