KLAFFBORD, allmoge, 1800-tal.

KLAFFBORD, allmoge, 1800-tal.
336276. KLAFFBORD, allmoge, 1800-tal.

Obehandlad skiva, bemålat underrede, höjd 75, längd 102, bredd 60 cm, med utfällda klaffar 122 cm.

Slitage, repor, märken, fläckar, färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 799