GENNARO GUGLIELMI (1804-1887). 2 porträtt av ett veronesiskt par.

3362514. GENNARO GUGLIELMI (1804-1887). 2 porträtt av ett veronesiskt par.

2 målningar: Gennaro Guglielmi (1804-1887), porträtt par av ett veronesiskt par, olja på duk, signerade 1862, båda signerade, även kvinnoporträttet daterat, båda i en oval ca. 64 x 52 cm, i original ovala stuckaturramar, ca. 93 x 70 cm.

Bra restaurerat skick (2019), dukar tvivlade, rengjorda och professionellt retuscherade på platser, originalramar reparerades också, restaureringsrapport från Marina Fernezir, Zagreb finns tillgänglig.

Föremålets betalsätt

BetalkortBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Adress
Hamburg - Bahrenfeld

Hamburg - Bahrenfeld
Gasstraße 4b
22761 Hamburg
Tyskland

Placering
Gemälde-Wand oben
Antal besök: 36

Andra intressanta föremål