STRUMPSTICKNINGSMASKIN, 1900-tal.

3360247. STRUMPSTICKNINGSMASKIN, 1900-tal.

Totalhöjd ca 63 cm.
Fotens bredd ca 25 cm.

Proveniens:
Interiör från privatägt museum i Nötabråne, Asarum. Övervåningen inredd som ett kapell,
undervåningen uppdelad i olika rum bl.a. som ett klassrum från sekelskiftet 18-1900 och en lanthandel
med diverse tillbehör som kunde behövas av bönder förr.

Ej komplett. Rost. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalhöjd ca 63 cm.
Fotens bredd ca 25 cm.

Proveniens:

Ej komplett. Rost. Slitage.

Antal besök: 325