Totalhöjd ca 63 cm.
Fotens bredd ca 25 cm.
Proveniens:
Interiör från privatägt museum i Nötabråne, Asarum. Övervåningen inredd som ett kapell,
undervåningen uppdelad i olika rum bl.a. som ett klassrum från sekelskiftet 18-1900 och en lanthandel
med diverse tillbehör som kunde behövas av bönder förr.
Ej komplett. Rost. Slitage.
Totalhöjd ca 63 cm.
Fotens bredd ca 25 cm.
Proveniens:
Ej komplett. Rost. Slitage.