KAFFESERVIS, 34 delar, porslin, "Blå Blomster", Royal Copenhagen, Danmark.

335786. KAFFESERVIS, 34 delar, porslin, "Blå Blomster", Royal Copenhagen, Danmark.

15 kaffekoppar med fat, 1549.
15 assietter, 1625.
Kanna, 1862.
Sockerskål, 1680, gräddsnäcka 1538.
Fat, genombruten dekor, 1523.

Bruksslitage. Nagg på ett kaffefat.

Gör en kostnadsfri värdering!

15 kaffekoppar med fat, 1549.
15 assietter, 1625.
Kanna, 1862.
Fat, genombruten dekor, 1523.

Antal besök: 682