Skål i grön glasmassa, "Mayflower", Jan Johansson, 1990-tal
Höjd 12,5 cm
Ettikettmärkt samt signerad Orrefors JJ 7791-12
Vas i klar glasmassa, höjd 15 cm
Ettikettmärkt samt signerad Orrefors
Hjärta i blå glasmassa, längd 11 cm
Signerad Kosta Boda, Gunnel Sahlin samt numrerad 79261.
Bruksskick
"Mayflower" med skrapmärken.
Höjd 12,5 cm
Bruksskick
"Mayflower" med skrapmärken.