VASER i glas, 2 st, Ulrica Hydman-Vallien, Artist collection, Kosta Boda.
335730. VASER i glas, 2 st, Ulrica Hydman-Vallien, Artist collection, Kosta Boda.
Vas med bemålad dekor av fågel. Höjd 20 cm. Signerad Kosta Boda Artist Collection A5960 Ulrica HV. Etikettmärkt Kosta Boda.
Vas med bemålad dekor av gul tulpan. Höjd 15,5 cm. Signerad Kosta Boda Artist coll Ulrica HV 49835. Etikettmärkt Kosta Boda.
Bruksskick.
Repor.
Färgbortfall.
Kantnagg på A5960.
Bruksskick.
Repor.
Färgbortfall.
Kantnagg på A5960.