VASER, glas, 3 st, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala, Finland.

335682. VASER, glas, 3 st, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala, Finland.

Vas i klarsglas. Höjd 16 cm, längd 20,5 cm. Etikettmärkt iittala.
Märkt Alvar Aalto Iittala.
Vas i klarglas. Höjd 9,5 cm, längd 11 cm. Märkt Alvar Aalto.
Saltkar i klarglas. Höjd 3 cm, längd 10 cm. Etikettmärkt Iittala. Märkt Alvar Aalto Iittala.

Vas i klarglas. Höjd 9,5 cm, kraftigt avslag.
Bruksskick.
Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Märkt Alvar Aalto Iittala.

Bruksskick.
Repor.

Antal besök: 1 503