12 st tallrikar ca 24 cm
14 st tallrikar ca 21 cm
12 st djupa tallrikar ca 20 cm
12 st assietter ca 17 cm
2 st uppläggningsfat ca 23 cm
2 st uppläggningsfat ca 30 cm
2 st uppläggningsfat ca 36 cm
1 st uppläggningsskål, läng ca 23 cm
1 st såsskål, höjd ca 10 cm, längd ca 19 cm
1 st kanna, höjd ca 19 cm.
Bruksslitage, mindre repor på förgyllning.
12 st tallrikar ca 24 cm
14 st tallrikar ca 21 cm
12 st assietter ca 17 cm
2 st uppläggningsfat ca 23 cm
2 st uppläggningsfat ca 30 cm
2 st uppläggningsfat ca 36 cm
1 st kanna, höjd ca 19 cm.