BOK, "Messiah. Dass Jhesus sey Christus der ware Messias,...." 1566 sammanbunden med "Miracula, Wunderwerck Jhesu Christj...." 1565, Adam Reissner, Frankfurt.

335151. BOK, "Messiah. Dass Jhesus sey Christus der ware Messias,...." 1566 sammanbunden med "Miracula, Wunderwerck Jhesu Christj...." 1565, Adam Reissner, Frankfurt.

Messiah. Dass Jhesus sey Christus der ware Messias, so von anfang der Welt verheissen, und in erfüllter zeit hie auff Erd erschienen..
Frankfurt 1566. Georg Raben, Sigmund Feyerabend, Weygand Hanen Erben.

Frankfurt 1565. Georg Raben, Sigmund Feyerabend, Weygand Hanen Erben.

Slitage, skador, fläckar. Ett spänne saknas. Spänne med senare fäste. Ställvis bokmask. Klotter. Exlibris.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 831