Kandelabrar för tre ljus, ett par. Rokokostil. Tenn. Höjd 24,5 cm. Längd 30 cm. Märkta Stockholms stadsstämpel, JLH (J.L. Hultman), L8.
Bruksskick. Repor. Manchetter något böjda.