334580. STOLAR, ett par, "TeVe", ur serien "Bra Bohag", Alf Svensson, Ljungs Industrier, Malmö.
Ryggstödets höjd 68, sitthöjd 35 cm
Stolarna är brickmärkta.
Bruksslitage, märken och repor på benställning, tyget har fransat sig under sittdynan. Lite rangliga.