33449. TRÄRELIEF med gudinna och heliga symboler.
Skuren ur ett stycke.
Proveniens. hemtagen till Sverige tidigt 1900-tal under ingenjörsarbete på järnväg i Indien/Pakistan.
Höjd 92 cm, bredd, 44 cm, djup 13 cm.
Skuren ur ett stycke.