3344092. NILS JONSSON. Skåp, 1 par, Troeds, 1900-talets andra hälft.
1 par skåp, teak, låsbara dörrar med bakomliggande hyllplan. En nyckel till båda skåpen medföljer.
Höjd 75 cm
Bredd 100 cm
Djup 45 cm.
Fint skick.
Mindre ytslitage samt en skiva med litet avslag.
Baksida utsågad i ett av skåpen, se bild.
Nyckel/nycklar finns.