3342745. Revox B 200-serien Hi-Fi-system.
Omfattande Hi-Fi-system från Revox B 200-serien, 1980-tal, silver/svart/grå, bestående av:
- Revox B 203 timerkontroll, fjärrkontroll centralenhet, mått ca. 4,5 x 45 x 33,2 cm (HxBxD), med Revox B 205 fjärrkontroll
- Revox B 215 kassettdäck, mått ca. 15,3 x 45 x 33,2 cm (HxBxD)
- Revox B 226 CD-spelare, mått ca. 10,9 x 45 x 33,2 cm (HxBxD)
- Revox B 285 mottagare, mått ca. 15,3 x 45 x 33,2 cm (HxBxD)
- Revox B 291 skivspelare, mått 14,2 x 44,9 x 39,5 cm (HxBxD)
såväl som
- fyra Piccolo MK II-högtalare, svart, mått ca. 22 x 14 x 14,5 (HxBxD)
- två Forum B MK II-högtalare, äkta valnötfaner, mått ca. 49,5 x 33 x 34 cm (HxBxD)
- attraktivt hi-fi-ställ med fem matchande nivåer, äkta valnötfaner, dimensioner fyra gånger ca. 17 x 50,5 x 43 cm (HxBxD), en gång ca. 15,4 x 50,5 x 43 cm (HxBxD)
- två separata svarta hyllor från Canton, mått ca. 20 x 32,5 x 35 cm (HxBxD)
- en rengöringssats inklusive tonhuvudrengörare
De ursprungliga bruksanvisningarna och kretsscheman finns också tillgängliga för enheterna B 215, B 226, B 285 och B 291. Kretsschemat för enheten B 203. Det finns också allmänna monteringsanvisningar för hela systemet.
En funktionell garanti på alla enheter tillhandahålls inte.
Elektronikapparaterna har smärre repor och nötningsmärken, främst på de genomskinliga skyddselementen, dels på respektive manöverpaneler och ibland på hushuvudena.
Hi-fi-stället, hyllorna och högtalarna har ibland mer betydande repor, särskilt i golvet och stödområdet. Kanterna är delvis skurna.
såväl som