LITTERATUR, 18 st, "Slott och Herresäten i Sverige", Allhems Förlag Malmö, 1960/70-tal.

334217. LITTERATUR, 18 st, "Slott och Herresäten i Sverige", Allhems Förlag Malmö, 1960/70-tal.

Utgivningsår mellan: 1966 - 1971.
Titlar:
"Riksfästen, Residens, Ordförklaringar".
"Uppland I".
"Uppland II".
"De kungliga slotten I".
"De kungliga slotten II".
"Halland, Bohuslän, Blekinge".
"Dalarna, Norrland".
"Närke, Västmanland".
"Småland, Öland, Gotland".
"Södermanland I".
"Södermanland II".
"Västergötland, Dalsland, Värmland I".
"Västergötland, Dalsland, Värmland II".
"Östergötland I"
"Östergötland II".
"Skåne I".
"Skåne II".
"Skåne III".

Ålders- och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Titlar:
"Uppland I".
"Uppland II".
"De kungliga slotten I".
"De kungliga slotten II".
"Dalarna, Norrland".
"Närke, Västmanland".
"Småland, Öland, Gotland".
"Södermanland I".
"Södermanland II".
"Östergötland I"
"Östergötland II".
"Skåne I".
"Skåne II".
"Skåne III".

Ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 826