334080. FRIEDRICH CARL GRÖGER. porträtt av en dam.
Friedrich Carl Gröger, 1766 - 1838, porträtt av dam med pärlstav och samtida smycken, signerad och daterad Gröger pinxit 1821, olja/duk på trä, inramad, H x B ca. 59 x 49 cm.