BORDSLAMPA, "Simris", Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft.

334053. BORDSLAMPA, "Simris", Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft.

Lackad plåt, stativ av metall och läderklädd fotplatta
Två ljusfästen, 25 och 40 watt
Reglerbar höjd ca 50 cm.

Bruksskick
Galler saknas
El ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Reglerbar höjd ca 50 cm.

Bruksskick
Galler saknas
El ej funktionstestad.

Antal besök: 994