MCM. Visetos klädväska i duk, cognac, Moderne Creation München.
3340074. MCM. Visetos klädväska i duk, cognac, Moderne Creation München.
Designad av Michael Cromer. läder/mässing Visetos canvas i konjak med MCM-logotyp 2 små Blixtlåsförsedda fickor med handtag och axelremmar Företagsnamn stämplat på insidan och på handtaget, serienummer 77082 graverat på logoskylten. HxBxD: ca. 60x65x23cm /L. ca. 125 cm.
Begagnat skick med tecken på slitage Läder och metallelement med patina. repor och nötningar. Färgad på platser. Delvis mindre sprickor på kanten och handtaget. Grepp med läderförlust.