POKAL, silver, Gustaviansk, Anders Ahlin, Enköping 1795.

333996. POKAL, silver, Gustaviansk, Anders Ahlin, Enköping 1795.

Invändigt förgylld.
Godronnerad fot, ciselerad dekor.
Höjd 21,5 cm
Vikt 429 gram.

Ålders samt bruksslitage.
Inskription finnes.

Gör en kostnadsfri värdering!

Invändigt förgylld.
Höjd 21,5 cm
Vikt 429 gram.

Ålders samt bruksslitage.
Inskription finnes.

Antal besök: 967