STOP, tenn, 2 st, Sverige 1800-tal.

33398. STOP, tenn, 2 st, Sverige 1800-tal.

Det större stopet Mästare Carl Petter Eckerström, Västerås 1842. Trestämplat. Höjd 27 cm. Det mindre oidentifierade stämplar. Höjd 12 cm.

Repor, bucklor, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Repor, bucklor, lagningar.

Antal besök: 1 498