Det större stopet Mästare Carl Petter Eckerström, Västerås 1842. Trestämplat. Höjd 27 cm. Det mindre oidentifierade stämplar. Höjd 12 cm.
Repor, bucklor, lagningar.
Repor, bucklor, lagningar.