SERVISDELAR, 18 st, "Golden Sun", Sigvard Bernadotte, Bing & Gröndahl, Danmark.

333979. SERVISDELAR, 18 st, "Golden Sun", Sigvard Bernadotte, Bing & Gröndahl, Danmark.

Servis i vitt gods med guldkant. Kopparna med svängda handtag.
6 st assietter, diameter 17 cm. Märkta Copenhagen Porcelain Made in Denmark 616.
6 st koppar, höjd 9 cm. Märkta Copenhagen Porcelain Made in Denmark 486.
6 st fat till koppar, diameter 15 cm. Märkta Copenhagen Porcelain Made in Denmark 486.

Bruksskick.
Förgylld kant med visst slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Antal besök: 8 325