Hänge i silver med glassten?. Längd 12 mm. Märkt 925.
Brosch i form av ax. Längd 6,5 cm. Svenska stämplar, Falköping, kattfot, S, B9.
Brosch i silver med markasiter. Längd 4 cm. Stämplad Kattfot, S.
Brosch i silver med markasiter. Dekor av blomma. Längd 3 cm. Stämplad Stockholm, Kattfot, S, A9.
Total vikt 19 gram.
Bruksskick.
Nålar sneda.
En brosch saknar mitt del.
Total vikt 19 gram.
Bruksskick.
Nålar sneda.
En brosch saknar mitt del.