333818. VITRINSKÅP, bonat trä, 1900-talets första hälft.
Vitrinskåp/bokskåp,
Genombrutet krön, glasade dörrar med tre bakomliggande hyllor, Underdel med hyllplan, genombruten sarg.
Höjd 184 cm.
Längd 75 cm.
Djup 34 cm.
Bruksskick.
Märken, små avslag.
Nedre hyllplan med spricka.
Något solblekt.
Vitrinskåp/bokskåp,
Höjd 184 cm.
Längd 75 cm.
Djup 34 cm.
Bruksskick.
Märken, små avslag.
Nedre hyllplan med spricka.
Något solblekt.