333797. FIGURIN, porslin, Aelteste Volkstedt Porzellanmanufaktur Mann & Porzelius A.G, Tyskland. 1900-talets första hälft.
Dam med mandolin.
Längd 18 cm, bredd 13 cm, höjd 18 cm.
Slitage, skador, lagad arm samt klänning, nedre delen av klänningen skadad.