FIGURIN, porslin, Aelteste Volkstedt Porzellanmanufaktur Mann & Porzelius A.G, Tyskland. 1900-talets första hälft.

333797. FIGURIN, porslin, Aelteste Volkstedt Porzellanmanufaktur Mann & Porzelius A.G, Tyskland. 1900-talets första hälft.

Dam med mandolin.
Längd 18 cm, bredd 13 cm, höjd 18 cm.

Slitage, skador, lagad arm samt klänning, nedre delen av klänningen skadad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dam med mandolin.

Antal besök: 1 316