BORDSLAMPOR i glas, Kosta, 1900-talets andra hälft.

333677. BORDSLAMPOR i glas, Kosta, 1900-talets andra hälft.

Ett par bordslampor i blå, grön, ljusbrun och klar glasmassa.
Höjd exklusive armatur 32 cm.
Total höjd 49 cm.
Märkta Kosta HXBA 62.
Etikettmärkt Kosta Sweden.

Borrade för el.
Repor.
Plastdel sitter löst på.
Skärmar saknas.
Metall anlupen.
Luftbubblor i glasmassa.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd exklusive armatur 32 cm.
Total höjd 49 cm.
Märkta Kosta HXBA 62.
Etikettmärkt Kosta Sweden.

Borrade för el.
Repor.
Plastdel sitter löst på.
Skärmar saknas.
Metall anlupen.
Luftbubblor i glasmassa.

Antal besök: 904