EERO SAARINEN. Bord, "Tulip", 1900-tal.

333645. EERO SAARINEN. Bord, "Tulip", 1900-tal.

Modell formgiven 1955-1956.

Vitlackerat metallstativ med marmorskiva.
Höjd 72 cm
Diameter 137 cm.

Bruksslitage.
Skiva med mindre kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Modell formgiven 1955-1956.

Höjd 72 cm
Diameter 137 cm.

Bruksslitage.
Skiva med mindre kantnagg.

Antal besök: 65 968