333551. RESEGARDEROB, "Travel Well Trunks", The Schmit Trunk Co. Oshkosh, USA. 1900-talets första del.
Brickmärkt. Garderob med fyra lådor samt fyra fast galgar. Beslag och lås i mässing. Längd 112, bredd 53, höjd 54 cm.
Nycklar saknas. Slitage. Repor. Märken. Skadat lås och insidans ytaskikt.