KARTOR, LITTERATUR med mera. Norrköping. 1900-tal.

333374. KARTOR, LITTERATUR med mera. Norrköping. 1900-tal.

Jubileumsportfölj, kartor 1636-1984.
Norrköpings Historia del I-VI.
"Holmenöden - Under fyra sekler", Björn Helmfrid.
"Ståthöga - Norrköpings Gård", Björn Helmfrid.
" En avisa genom två sekler - Norrköpings Tidningar 1758-1958". Viggo Loos.
"Surbullestan", Björn Hargby.
Pärm med personregister samt Ortsregister från Norrköpings Historia.

Bruksslitage. Sidor ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

"Surbullestan", Björn Hargby.

Antal besök: 1 274