ANSHELM SCHULTZBERG. Olja på pannå.

333192. ANSHELM SCHULTZBERG. Olja på pannå.

Motiv från lagunen, Pellestrina. 39 x 60 cm.
LITTERATUR
Otto G. Carlsund, "Anshelm Schultzberg. En studie", 1937, jfr "Höstdag på lagunen", från Pellestrina, Italien, September 1925, avbildad helsida plansch 68.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

LITTERATUR

Bruksslitage.

Antal besök: 2 304