333116. GLASFÖREMÅL, 5 st, bl a "Corona" Lars Hellsten, "Hallon", Orrefors.
Skål Corona, Orrefors, signerad Lars Hellsten, höjd 11, diameter 19 cm.
Skål Corona, Orrefors, höjd 8, diameter 11,5 cm.
Vas Orrefors, höjd 14 cm.
Skål, Hallon, Orrefors, höjd 7,5 diameter 19 cm.
Skål, blå/klasglas, orrefors, höjd 13, diameter 13 cm.
Visst slitage.